Председник општине Стари град Радослав Марјановић са сарадницима обишао је зелени кров ОШ „Дринка Павловић”. Зелени кров је настао у оквиру реализације пројекта „Зелени кров моје школе”, у сарадњи са Програмом Уједињених нација за развој (УНДП) и уз подршку Глобалног фонда за животну средину (ГЕФ).
„Ово је прва у низу староградских школа која је добила свој зелени кров, а кроз пројекат ћемо настојати да га поставимо на све школе са равним крововима. Идеја је заснована на чињеници да се са повећањем флоре у одређеном региону, где је емисија штетних гасова велика, смањује њихово штетно деловање. Наш циљ је да Стари град постане зелена општина, тако што ћемо сваке године озеленити одређене јавне површине и урбане средине“, поручио је председник Радослав Марјановић.
Зелени кров на тераси ОШ „Дринка Павловић, површине 152 м², прекривен је стазама и доступан је ученицима, што ће им омогућити да се слободно крећу и кроз еколошке радиоице уче и подижу свест о важности одрживог развоја и очувања животне средине.
Општина Стари град је у потеклом периоду предузела низ мера, акција и програма у циљу озелењавања централне градске зоне у оквиру општинског програма „Стари град мисли на животну средину”.
Подсећамо да је уз „Зелени кров моје школе“ наша општина у сарадњи са Институтом за мултидисциплинарна истраживања Универзитета у Београду реализовала још један иновативaн пројекат – постављање првог „течног дрвета“, урбаног фото-биореактора, у Србији. Ово „течно дрво“ је постављено испред општинске зграде у Македонској улици и представља потпуно ново биотехнолошко решење за пречишћавање ваздуха и производњу чистог кисеоника. Пројекат, назван „LIQUID 3“, осмишљен је да буде мултифункционалан, пројектован је као клупа, има пуњаче за мобилне телефоне, као и соларну плочу захваљујучи којој клупа има расвету током ноћи.
Општина Стари град ће настојати да и у будућем периоду предлаже и реализује пројекте који доприносе побољшању квалитета живота наших суграђана, јавног здравља и чистије животне средине.